TechniSat Digit ISIO S1 v prodeji

TechniSat Digit ISIO S1 v prodeji

Novinka na poli HD multimediálních přijímačů TechniSat Digit ISIO S je high-endový dvou-tunerový FULL HD satelitní přijímač, který umožňuje příjem nejen SD, ale i HD kanálů a to jak v kompresi MPEG-2 tak i v kompresi MPEG-4/H.264. Přijímač je rovněž schopen zpracovávat signály v normě DVB-S2 a pracuje ve vysokém rozlišení 1920x1080p, 1920x1080i, 1280x720p, 720x576p, 720x576i.

Služby spojené s TechniSat Digit ISIO S

Jedná se o multimediální satelitní přijímač, který můžeme připojit k internetu a využívat jej i jako prohlížeč libovolných webových stránek, poslouchat internetová rádia apod. Přístroj se může připojit k portálu ISIO Live!, což je speciální stránka TechniSatu, kde firma představuje novinky ze svého portfolia a další služby.

TechniSat Digit ISIO S1

Při připojení k internetu je možné využívat i novou technologii HbbTV, kterou už naplno provozuje několik německých programů a v ČR ji na programu ČT 24 testuje Česká televize.

TechniSat Digit ISIO S umožňuje záznam programů na flash disk nebo na externí pevný disk připojený přes rozhraní USB 2.0 (e-SATA) nebo na SD/MMC kartu. Můžeme jeden program (i kódovaný) nahrávat a zároveň druhý sledovat nebo ho také nahrávat. Za určitých podmínek je možné nahrávat dva programy současně.

Samozřejmostí je, že přijímač splňuje energetické normy EU ohledně spotřeby přijímače v pohotovostním stavu, která je menší než 1W.

Příjem satelitního signálu a technické parametry TechniSat Digit ISIO S

Přijímač je vybaven dekodérem Conax a dvěma sloty pro CI/CI+ moduly, do kterých můžeme vložit dekódovací modul pro příjem českých a slovenských programů ze satelitu.

Výborně pracují dva moduly TechniSat TechniCrypt (art. num. 0003/4535), dále dva moduly SMIT Cryptoworks 3.9.12 nebo dva moduly Mascom 1.23. Tyto kombinace lze doporučit.

V těchto modulech lze bez problémů používat karty Cryptoworks, CS Link, Skylink a freeSAT by UPC Direct. Rovněž karty ICE Skylink pracují v těchto modulech bez problémů.

V modulech Mascom 1.23 lze navíc použít i karty Irdeto Skylink nebo nové karty Irdeto CS Link. U modulů Mascom však může nastat problém s příjmem HD kanálů freeSAT by UPC Direct, to se však řady ISIO netýká, zde jedou HD kanály freeSAT by UPC Direct s tímto modulem jako víno.

Pokud máte dva moduly a osazeny oba tunery můžete nahrávat ze dvou transpondérů nezávisle a hlavně záznam je v dekódovaném tvaru! Toto lze označit jako za plnohodnotné využití tohoto přijímače. Jste tedy nezávislí na změnách OP klíčů operátorem.

V případě satelitního operátora Skylink je velmi výhodné při předplácení jakékoliv služby používat druhou kartu NEXT, tím máte automaticky placenou nabídku stejnou jako na mateřské kartě, aniž byste museli platit 2x předplatné.

Obraz i zvuk byl excelentní, tak jak bývá u TechniSatů dobrým zvykem. Přijímač umožňuje uložit do paměti maximálně 5000 televizních a radiových programů.

TechniSat Digit ISIO S je multimediální na rozdíl od starších HD přijímačů TechniSat. Přehrává "ts" soubory nahrané z Dreamboxu. Hravě si poradil i se spoustou dalších video formátů jako Xvid, DivX, avi, vob, mkv, mov, mp4 a wmv. K dispozici je také funkce PIP (obraz v obraze).

TechniSat Digit ISIO S má i vestavěný OSD teletext s pamětí na 800 stran a pracuje i VBI teletext (využívající teletextový dekodér TV). České a slovenské znaky se zobrazují v pořádku, je funkční i diakritika na velkých písmenech.

České teletextové titulky jsou zobrazovány korektně, kontrola byla provedena na TXT titulcích na programech NGC a NGC Wild.

Přístroj disponuje také funkcí Timeshift (časový posuv). V záznamech můžeme vytvářet záložky pro snadnější pozdější vyhledávání. K dispozici jsou také střihové funkce, tak jako tomu bylo u předešlé HD řady přijímačů TechniSat.

TechniSat Digit ISIO S1TechniSat Digit ISIO S1

Na přístroji lze přehrát také mp3 audio soubory a fotografie ve formátu JPEG. TechniSat Digit ISIO S je schopen se součastným firmwarem zpracovat AAC audio stopu (vyzkoušeno na programu TA3 na družici Amos).

V neposlední řadě je zapotřebí se zmínit o funkci ISIPRO, která je charakteristická pro produkty firmy TechniSat. Jedná se o automatickou aktualizaci kanálů na družici Astra 1 prostřednictvím kanálu ISIPRO, tuto aktualizaci je možné spustit i manuálně nebo ji úplně deaktivovat.

Internet a HbbTV a TechniSat Digit ISIO S

Přijímač disponuje funkcí HbbTV - Hybrid broadcast broadband TV. To je nová evropská iniciativa zaměřená na společné využití vysílání a širokopásmového připojení k internetu.

TechniSat Digit ISIO S1

Česká televize spustila zkušebně vysílání HbbTV na programu ČT 24, aby otestovala technické možnosti přijímačů. K dispozici je zatím informace o projektu HbbTV a je zde také demo aplikace pro přístup do Wikipedie.

HbbTV se vysílá na řadě dalších německých programů jak ARD, ZDF, SAT1, Dr.Dish TV atd. Různé televize poskytují přes HbbTV různý obsah, nalezneme zde archívy pořadů, které si můžeme přehrát, mnoho informací, zprávy, přehledy programů apod.

Přijímač můžete použít také jako prohlížeč libovolných internetových stran. Se zobrazováním českých znaků nebyl žádný problém, k dispozici je virtuální klávesnice včetně české znakové sady.

Elegantnější je samozřejmě využití externí klávesnice. Pomocí přijímače se také dostaneme k seznamu internetových rádií.

Hodnocení TechniSat Digit ISIO S

TechniSat Digit ISIO S je velice zdařilý přístroj pro příjem digitální televize ze satelitu s využitím multimediálních funkcí pro vaše TV. Tradiční kvalita firmy TechniSat je vidět v obraze i slyšet ve zvuku. Velkou výhodou je přístup na celý internet i s pomocí USB klávesnice, dva tunery, možnost nahrávání i přehrávání pořadů a progresivní technologie HbbTV.

Kde koupit TechniSat Digit ISIO S

Výrobek je nově zařazen do speciální exkluzivní edice TechniSat PremiumLine, kde je jeho prodej stanoven smluvními podmínkami mezi firmou TechniSat GmbH a partnerem TechniSat PremiumLine.

Přístroje nebudou dodávány koncovým zákazníkům prostřednictvím e-shopů.

Všechny přístroje, které jsou označeny jako PremiumLine může dodávat pouze partner TechniSat PremiumLine nebo autorizovaný prodejce TechniSat po uzavření obchodní smlouvy mezi jednotlivými stranami.

Přijímač TechniSat Digit ISIO S je možné pořídit u prodejce těchto přijímačů, společnosti VideoTech, na její pobočce v Praze (zobrazit na mapě) za cenu 9 499 CZK. V případě dotazů či zájmu o rezervaci produktu nás můžete kontaktovat i telefonicky na telefonních číslech 224 318 342, 840 123 321 a emailem na emailové adrese info@videotech.cz.

TechniSat Digit ISIO S1TechniSat Digit ISIO S1

Kliknutím na tento text si máte možnost stáhnout český manuál pro TechniSat Digit ISIO S.