Techniky e-kouření

Techniky e-kouření jsou různé a většinou si každý najde tu svou, která mu bude nejlépe vyhovovat. V zásadě je potřeba vědět, že se tyto techniky moc neliší od technik klasického kouření. U e-kouření je jen potřeba protáhnout délku tahání – nestačí tedy pouze krátce potáhnout jako u klasické cigarety. Proč? Je to jednoduché. V elektronické cigaretě je tzv. atomizer nebo cartomizer. Oba pracují na stejném principu. Kapalina obsažená v náplních je přenášena knotem na žhavící spirálku, která je uložena v atomizeru. Ta se následně odpařuje a Vy jí potáhnutím dostanete do úst. Aby byl dým hutný a silný jako u klasické cigarety je tedy potřeba spirálku řádně rozžhavit. Proto je nutné prodloužit dobu tahání. Pokud budete potahovat krátce a silně, tak se může stát, že atomizer nestačí odpařit přiváděnou kapalinu (e-liquid) a ten následně může vniknout do úst. Není sice zdraví škodlivý, ale zejména u tabákových příchutí může být v ústech nepříjemná. V tomto případě doporučujeme ústa důkladně vypláchnout vlažnou vodou.

Velmi často se setkáváme na předváděcích akcích s tím, že kuřák, který drží v ruce elektronickou cigaretu poprvé, začne zběsile popotahovat a výsledek se stále nedostavuje. Velmi častou chybou je i to, že při e-kouření nedělají kuřáci přestávky. Všimněte si klasického kuřáka, jak kouří. Až na pár výjimek si klasický kuřák zapálí svojí cigaretu, potáhne a několik vteřin drží hořící cigaretu v ruce, než provede druhé potažení. Jsou kuřáci i tací, kteří svojí právě zapálenou cigaretu odloží na popelník a občas si pro ní sáhnou. Takový kuřák si ve finále potáhne 3 – 5× a cigaretu může uhasit. Snažte se tedy e-kouřit stejně, jako když kouříte klasickou cigaretu. Jen tak Vám může elektronická cigareta nabídnout kvalitní požitek, hutný a chutný dým.

Naši zákazníci nám velmi často posílají poznatky o technikách e-kouření a většina z nich se shoduje na jedné, kterou Vám nyní popíšeme.

Technika je stejná jak pro e-cigarety s automatickou baterií, tak pro e-cigarety s manuální baterií. Jak již bylo popsáno v prvním odstavci, délku potažení z elektronické cigarety se snažte držet okolo 5 s s tím, že si hlídáte, jestli Vám svítí dioda imitující hoření. Jen tak máte jistotu, že atomizer pracuje. Nesnažte se tahat silou, ale slabě a plynule okolo 5 s. Potom e-cigaretu odložte na 15 – 20 s. Za tuto dobu má atomizer čas přijmout další kapalinu, kterou bude při druhém potáhnutí opět odpařovat. Tento proces pakujte 14 – 16× (rovná se jedné vykouřené klasické cigaretě). Pokud budete potahovat vícekrát, je možné, že se přepálí žhavící spirálka v atomizeru a dojde u něho k nevratnému poškození. Dále hrozí i předávkování nikotinem. E-cigaretu nyní odložte na min. 30 – 60 min, aby atomizer důkladně vychladl a mohl nasáknout opět kapalinu. Někomu stačí 3 – 4× si potáhnout a e-cigaretu opět odloží. V takovém případě není potřeba nechávat tak dlouhé přestávky.

Velmi často nám zákazníci volají, že jim vniká E-Liquid do úst nebo protéká se systému na baterii. Nejedná se o vadný systém, ale špatnou techniku e-kouření.

Při e-kouření doporučujeme tlačítko baterie pustit o něco dříve než přestanete tahat. Pokud pustíte tlačítko baterie současně s vyjmutím z úst, tak v systému zůstane poměrně hodně páry, která tam následně kondenzuje. Výsledkem je vnikání tohoto kondenzátu do úst a následné protékaní na baterii.

Doporučujeme i 2× denně Cartomizer rozebrat a vytřít papírovým ubrouskem.

Nezapomínejte na to, že nikotin je vysoce návyková látka. Snažte se tedy používat elektronickou cigaretu tak často, jak jste užívaly cigaretu klasickou. V lepším případě se jí snažte používat ještě méně. Není dobré si nechávat e-cigaretu například na pracovním stole u PC, kde celý den pracujete. Máte tak nutkání z ní stále potahovat. Je dobré neměnit zvyky.

Věříme, že se Vám e-kouření stane zábavou. Každý si vždy najde tu správnou techniku. Zákazníci popisují proces hledání techniky a zvykání si na e-cigaretu jako období 7 – 14 dnů. Po této době měl každý svou techniku a mohl si tak užívat levnějšího a zdravějšího kouření.