Srovnání Blu-ray přehrávačů OPPO

Všechny tři současné modely Blu-ray přehrávačů OPPO (BDP–80, BDP–83 a BDP–83SE) patří do kategorie velice kvalitních univerzálních přehrávačů s kvalitní up-konverzí DVD do vysokého rozlišení obrazu a s výstupem na HDMI.

Blu-ray přehrávače OPPO přehrávají kromě běžných formátů jako BD-Video, BD-R/RE, DVD-Video, CD, Kodak Picture CD, CD-R/RW, DVD±R/RW, DVD±R DL, MP3 také formáty méně časté, ale o to více žádané jako AVCHD, MKV, DVD-Audio, SACD, HDCD.

Uvedené formáty je možné přehrávat z disků BD, DVD nebo CD a také z externích pamětí připojených pomocí dvou vstupů USB verze 2.0.

BDP–80 nabízí příjemný poměr celkového výkonu a hodnoty. Díky schopnosti přehrávat všechny formáty jako vyšší modely je BDP–80 velice vhodnou volbou pro ty, kteří požadují univerzální a kvalitní přístroj za přijatelnou cenu.

BDP–83 klade zvláštní důraz na kvalitu obrazu a je určen pro domácí kino s velkými obrazovkami. Díky velice kvalitnímu video procesoru ABT2010 VRS by Anchor Bay dosahuje špičkové kvality obrazu nejen z Blu-ray disků, ale také DVD disků. BDP–83 je určen pro ty, kteří požadují maximální kvalitu obrazu při použití externího digitálního audioprocesoru např. v AV receiveru.

BDP–83SE je nová vlajková loď - tento model je určený pro ty kteří požadující tu nejvyšší kvalitu jak obrazu tak i zvuku. Díky speciální úpravě použitím špičkových součástech u audio obvodů dosahuje High-end kvality zvuku i ze samostného stereofonního výstupu.