Reklamace zboží z e-shopu Videotech.cz

Reklamační formuláře

Reklamační formulář v PDF (k tisku) si můžete stáhnout kliknutím na teto text (PDF). Reklamační formulář v DOC (editovatelný) si můžete stáhnout kliknutím na tento text (DOC).

Autorizovaná servisní střediska

Autorizované servisy přinášejí vyšší komfort, flexibilitu a rychlost při řešení reklamací. Proto doporučujeme využívat těchto servisů přímo. Servisní partneři jsou osvědčenými subjekty, na které se spoléháme. Odpadá tak prodleva v logistice mezi námi a servisem, kam zboží zasíláme taktéž.

Pokud má produkt autorizovaný servis, je rychlejší a snazší reklamovat výrobek přímo tam. V opačném případě zašlete, nebo přineste výrobek na naše reklamačním oddělení.

Postup pro reklamaci

Doporučený postup pro případ, že u nás zakoupený výrobek nepracuje korektně nebo vykazuje vady, o kterých se domníváte, že nejsou běžnými vlastnostmi.

  • Připravte si doklad o koupi v našem e-shopu, např. pokladní daňový doklad, faktura, vyplněný záruční list a jiné. (Doporučujeme nezasílat originální doklad, ale jeho kopii).
  • Zkontrolujte, zda výrobek, který chcete reklamovat, nemá u sebe přiložený originální záruční list výrobce či dodavatele, který Vám umožňuje uplatnit reklamaci přímo v místě poskytování servisních služeb uvedených na záručním listě. Seznam výrobců, u kterých lze přímo zboží reklamovat Aligator, Emgeton, LG, Mascom, Samsung, Sencor, Technisat.
  • Jestliže produkt nemá originální záruční list nebo si z jakéhokoliv důvodu přejete uplatnit reklamaci přímo u nás, můžete tak učinit v pracovní době osobně v místě naší provozovny nebo doručením jakýmkoliv poskytovatelem přepravních služeb na adresu naší provozovny. Potřebné kontaktní údaje naleznete zde. Zboží však nikdy nezasílejte na dobírku, takové zásilky nepřejímáme!
  • V případě uplatnění reklamace doručením výrobku na naší provozovnu k tomu přiložte kopii dokladu o koupi případně záruční list a pro urychlení přijetí reklamace průvodní reklamační list (ke stažení výše). Kompletní zboží, pokud možno i s původním obalem důkladně zabalte, tak, abyste jej co nejvíce ochránili před poškozením přepravou. Doporučujeme jej také pojistit proti případné ztrátě. Balík prosím jasně označte nápisem Reklamace.
  • Informaci o přijetí výrobku do reklamačního řízení od nás obdržíte e-mailem společně s číslem reklamace, které Vám bude přiděleno. Přesný termín vyřízení reklamace Vám však nejsme schopni sdělit, nejzazší lhůta činí zákonných 30 dnů počínaje následujícím dnem po dni přijetí reklamace.
  • Protokol o vyřízení reklamace obdržíte při doručení výrobku zpět, tento doklad si pečlivě uschovejte pro případ další reklamace nebo manipulace se zbožím (v případě výměny produktu tento protokol slouží jako doklad o koupi).

V případě dotazů na reklamaci volejte +420 224 318 342, pište na reklamace@videotech.cz.