Jak zapojit set-top-box

Jak zapojit set-top-box

Zapojení běžného set-top-boxu není nikterak těžké.

Zapojení set-top-boxu pro velmi starou televizi (nikoliv LCD/Plazma)

Ve většině případů, kdy má televize scart vstup, postačí koupit propojovací tzv. SCART kabel. Tento kabel se zasune do TV a zároveň také do set-top-boxu. Nyní již stačí pouze zapnout TV a následně zapnout i STB. Automaticky by měla naskočit úvodní obrazovka set-top-boxu. Poté již stačí řídit se pokyny na obrazovce. Většina lepších set-top-boxů umí komunikovat v českém jazyce.

Zapojení set-top-boxu pro LCD/Plazma TV

Ve většině případů, kdy má televize HDMI vstup, postačí koupit propojovací tzv. HDMI kabel. Tento kabel se zasune do TV a zároveň také do set-top-boxu. Nyní již stačí pouze zapnout TV a následně zapnout i STB. Automaticky by měla naskočit úvodní obrazovka set-top-boxu. Poté již stačí řídit se pokyny na obrazovce. Většina lepších set-top-boxů umí komunikovat v českém jazyce.

Set-top-box s modulátorem

Pokud Vaše TV nemá vstup ani SCART a ani HDMI, tak vážně uvažujte o koupi nové televize. Existují STB s modulátory, kdy lze propojit STB a TV pomocí anténního kabelu. Kvalita těchto modulátorů je ve většině případů velmi mizerná a na TV se nedá delší dobu dívat.

Set-Top-Box s nahráváním

Dražší set-top-boxy umožňují nahrávat aktuálně sledovaný program. Jsou dva druhy set-top-boxů.

  • S integrovaný pevným diskem
  • S USB portem

STB s integrovaným pevným diskem jsou obvykle dražší. Záznam probíhá na pevný disk uvnitř zařízení. Nahraný pořad lze obvykle sledovat pouze skrze zařízení. STB s USB portem zaznamenávají nahrávky na libovolný USB flash disk. Délka nahrávky závisí na velikosti flashdisku. Minimem je 2GB flashdisk. Po dokončení nahrávání, lze nahrávku sledovat kdekoliv i v počítači.