Jak vybrat satelitní komplet

Satelitní komplet si můžeme představit jako soubor zařízení pro příjem. Tento satelitní komplet se skládá z několika samostatných zařízení, která tvoří daný soubor pro příjem a následné zpracování digitálního signálu.

Zakoupením satelitního kompletu také získáme velkou výhodu v tom, že sestava všech zařízení,je kompatibilní a nestane se nám, že jednotlivé prvky spolu nebudou fungovat. Satelitní komplet je také cenově výhodnější.

Co musí obsahovat satelitní komplet

 • Satelitní přijímač, s tímto zařízením přijdete do styku denně. Veškeré ovládání (přepínání, hlasitost, teletext, TV program, …) budete realizovat právě přes něj. Proto nepodceňte jeho výběr. Podstatné je korektní zobrazování znaků v rodném jazyce.
 • Satelitní parabola, vyrábí se hliníková (ta nerezaví a je mnohem lehčí) a železná. Její rozměr (průměr) závisí na počtu a umístění přijímaných družic.
 • Dekódovací karta, slouží pro odemknutí příjmu kódovaných satelitních programů. Některé programy je však nutno si nejdříve zaplatit.
 • Konvertor, podle provedení umožňuje připojit několik televizorů a zachytávat signál z několika družic.
 • Koaxiální kabel, propojuje satelitní přijímač s konvertorem. Nesmí být rozbočován a každý účastník musí mít vlastní.
 • Satelitní držák, vyrábí se nejčastěji z žárovaného zinku. Slouží k upevnění paraboly na zeď, stožár nebo balkón.
 • Kabely a konektory, na konce koaxiálního kabelu patří F-konektory. Televizor se propojí se satelitním přijímačem nejčastěji díky SCART kabelu případně HDMI kabelu.

Jaký satelitní komplet

V první řadě je třeba si uvědomit, zda chcete přijímat běžné satelitní vysílání nebo satelitní vysílání ve vysokém rozlišení označovaném HDTV. Pro příjem HD kanálů potřebujete dražší přijímač, který využijete jen v případě napojení na HD ready a Full HD televizory. Samozřejmě na HD komplet můžete přijímat i SD (klasické) programy. Obráceně to však nejde.

Takže teď už víme, jestli hledáme klasické nebo HDTV komplety. Druhou otázkou, kterou je nutno si položit je kolik televizorů chceme připojit. Každý účastník totiž musí mít u své TV vlastní satelitní přijímač. Podle jejich počtu se též odvíjí počet vývodů na konvertoru satelitní paraboly. Od každého přijímače totiž musí vést samostatný koaxiální kabel až k satelitnímu talíři.

Další podstatnou věcí je satelitní přijímač. Ten by měl dobře zvládat interpretaci českých znaků. Pro naše podmínky by měl mít vestavěný dekodér Cryptoworks s možností vkládání dekódovacích karet pro příjem kódovaných programů. Nezapomeňte na příjemné uživatelské ovládání a přívětiví ergonomický tvar.

Nabídka satelitních kompletů

Naše satelitní komplety jsou ověřené a za výhodnou cenu. Díky satelitnímu příjmu můžete přijímat mnoho českých i zahraničních programů v digitální kvalitě včetně programů ve vysokém rozlišení.

V naší nabídce satelitních kompletů najdete komplety určené pro - příjem satelitního vysílání z jedné družice (obvykle Astra 23,5° pro české programy), - příjem satelitního vysílání ze dvou a více družic (pro české a další zahraniční programy), - příjem satelitního vysílání na více televizích (pro nezávislé sledování na každé TV), - příjem satelitních programů ve vysokém rozlišení (obsahují satelitní přijímač pro HDTV).

Pokud Vám nevyhovuje naše nabídka satelitních kompletů, rádi Vám sestavíme celý komplet podle Vašich představ.

S počtem přijímaných družic se zvyšuje počet programů, které můžete sledovat. Nemáte-li ještě satelit a chcete si jej pořídit, jsou satelitní komplety vhodným řešením. Satelitní komplety z naší nabídky jsou z kvalitních a prověřených komponentů s ohledem na jejich cenu a výkon.

Nabídka satelitních přijímačů

Satelitní přijímače slouží pro příjem satelitního vysílání. Při výběru satelitního přijímače se musíme rozhodnout, zda chceme přijímač

 • pro příjem volných (FTA) programů,
 • s vestavěným dekodérem pro příjem placených kódovaných programů,
 • s CI slotem pro vložení libovolného dekódovacího modulu,
 • s dekodérem i CI slotem pro vložení karty i modulu,
 • multimediální satelitní přijímač s operačním systémem Linux,
 • s vestavěným HDD (pevným diskem) pro nahrávání pořadů,
 • kombo přijímače pro přijem satelitního i pozemního vysílání,
 • HDTV přijímače pro příjem ve vysokém rozlišení a formátu MPEG–4.