Jak řešit problémy s dekódovací kartou

Jak řešit problémy s dekódovací kartou

Pokud budete mít jako náš zákazník problém s příjmem českých programů z nabídky CS Link nebo Skylink, postupujte prosím dle přiloženého návodu pro odstranění problémů. Abychom Vám dokázali rychle a jednoduše poradit, pořebujeme znát odpovědi na následující otázky.

Pro příjem českých programů pomocí dekódovací karty CS Link či Skylink potřebujete satelitní přijímač s vestavěným dekodérem cryptoworks, případně vložený modul CryptoWorks do CI slotu, případně přijímač s univerzální čtečkou karet, která je naprogramovaná pro systém CryptoWorks.

Důležité otázky

 1. Jaký máte satelitní přijímač?
 2. Naladí Váš satelitní přijímač aspoň nějaký program?
  • Ano, pak funguje spojení přijímač > konvertor (LNB), pokračujte prosím na další krok.
  • Ne, špatně zapojený SAT komplet, prověřte zapojení celého kompletu nebo kontaktujte technika.
 3. Funguje Vám volný nekódovaný program ČT24 z frekvence 12 525 MHz?
  • Ano, pak máte správné naladěné programy z paketu CS Link/Skylink, pokračujte prosím na další krok.
  • Ne, ačkoli přijímač ukazuje sílu a kvalitu signálu, naladili jste programy z družice Astra 19,2 z paketu UPC (frekvence 12 382 MHz. Tyto programy Vám karta CS Link/Skylink nerozkóduje. V tomto případě nebyly při ladění dodrženy správné technické parametry. Je to nejčastější chyba a zdroj nespokojených dotazů. Při ladění si totiž mnoho uživatelů nevšimne, že „prolaďuje" sousední satelit na pozici 19,2°E, kde jsou v balíku UPC Direct stejné programy jako v nabídce CS Link/Skylink. Při ladění je nutno dodržet technické parametry výrobce karty
 4. Fungují Vám další české programy (ČT1, Nova, Prima Family)?
  • Ano, pokud již fungují všechny zaplacené programy, vše je vpořádku, gratulujeme.
  • Ne, zkontrolujte funkčnost dekódovací karty CS Link/Skylink pomocí dalších kroků.
 5. Přečte Váš přijímač číslo dekódovací karty v menu přijímače? Tuto možnost najdete obvykle v základním menu pod názvem CI/CA/Přístupový modul/Modul CI/Common Interface/Podmíněný přístup/Další možné názvy > Cryptoworks > Smartcard information.
  • Ano, kartu máte správně vloženou, přijímač s kartou komunikuje. V případě univerzální čtečky karet přijímač kartu může vidět ale nepřečte. V tomto případě nahrejte do přijímače firmware podporující systém CryptoWorks. Ověřte platnost karty u provozovatele vysílání.
  • Ne, přijímač s kartou bohužel nekomunikuje. Kartu vložte opačným způsobem (čipem nahoru/dolů). Ověřte funkčnost karty v jiném přijímači.

Jakmile budete znát odpovědi na výše uvedené otázky, neváhejte nás kontaktovat, pokusíme sevyřešit Váš problém telefonicky nebo emailem.

Pokud Vám ani náš návod nepomohl k odstranění problémů, doporučujeme přenechat instalaci satelitního kopletu zkušeným odborníkům. Ušetříte tím mnoho času a nervů. Montáž satelitu Vám můžeme přímo zajistit.