Jak naladit programy ze satelitu

Jak naladit programy ze satelitu

Zde naleznete návod jak naladit programy paketu CS Link z družice ASTRA 23,5˚ východně a Skylink. Karta Skylink umožňuje příjem programů ze dvou družic ASTRA 3A, 1G na pozici 23,5° východně a ASTRA 1E na pozici 19,2° východně (jen Eurosport).

CS Link

Návod jak naladit programy paketu CS Link z družice ASTRA 23,5˚ východně. Mimo těchto programů si můžete také naladit desítky nekódovaných programů i z jiných družic. Seznam nekódovaných programů a parametry pro jejich naladění najdete na parabola.cz.

Nastavení parabolické antény

Anténa může být nainstalována v zahradě, na střeše, balkónu nebo na stěně či zdi – prakticky všude. Podmínkou je, aby fyzické překážky (vysoké stromy, budovy apod.) nestínily družici.

Anténu je potřeba nasměrovat na pozici družice ASTRA 23,5˚ východně. Zjednodušeně lze říci, že parabolická anténa by se měla nejprve nastavit na jih (což je pozice ASTRY na 19,2˚ východně) a potom natočit mírně na východ na pozici 23,5˚ východně. Interaktivní návod jak nastavit parabolickou anténu si zobrazíte kliknutím na tento text.

Nastavení digitálního satelitního přijímače

Při zprovoznění satelitního přijímače postupujte podle jeho přiloženého manuálu. Pokud Váš sat. přijímač nenabízí ve volbě automatické ladění ASTRU 23,5˚, doporučujeme Vám nastavit parametry ve volbě ruční ladění.

Parametry pro naladění programů

To, že máte správně naladěno poznáte tak, že Vám při správném naladění musí hrát nekódované programy. Například pokud máte správně naladěno na ASTRU 23,5˚ a na transporder, kde jsou programy ČT (12525;V;3/4;27500) tak Vám musí hrát vždy (i bez karty) program TV Noe. Kódované programy Vám začnou hrát po vložení dekódovací karty do satelitního přijímače a po načtení aktivačních impulzů pro dané programy.

Závěrem

Instalace antény a nastavení satelitního přijímače nemusí být tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. V mnohých případech budete potřebovat radu profesionála.

Skylink

Pro bezchybný příjem všech vámi vybraných televizních programů je nutné přesné nastavení satelitní antény a satelitního digitálního přijímače.

Tato nastavení si můžete zajistit sami (viz návod níže), nebo přes specializované montážní firmy (doporučujeme).

Při zprovoznění satelitního přijímače postupujte dle jeho manuálu. Karta Skylink umožňuje příjem programů ze dvou družic ASTRA 3A, 1G na pozici 23,5° východně a ASTRA 1E na pozici 19,2° východně (jen Eurosport).

Pokud menu satelitního přijímače přímo nenabízí frekvence pro ASTRA 3A, 1G(1D) doporučujeme nastavit parametry příjmu v manuálním (ručním) režimu přijímače.