Jak nainstalovat satelit

Instalaci satelitního kompletu doporučujeme přenechat zkušeným odborníkům. Ušetříte tím mnoho času a nervů.

Návod, který krok za krokem popisuje, jak sestavit, zapojit a naladit všechny komponenty potřebné pro příjem satelitního digitálního vysílání. Upozorňuje na možná úskalí a prozrazuje některá zjednodušení.

Pro připevnění paraboly připravte satelitní držák, který parabole umožní volný výhled na jih (nezapomeňte na zásady ochrany před úderem blesku). V signálové cestě nesmí být stromy, domy, nebo jiné překážky, které by mohly zhoršit, nebo úplně zamezit příjem. Parabola nemůže být umístěna pod střešní krytinou.

Před vlastní instalací satelitu musíte znát několik věcí

  • Kterou družici chcete přijímat, většina uživatelů patrně bude chtít přijímat družici (družice) Astra,
  • kam chcete parabolu připevnit, dobře si rozmyslete, kam parabolu připevníte, zda pomocí držáku na zeď, balkón, či na střechu pomocí stožárku. Pro příjem ze základních družic Astra je nutný volný výhled na jih (nezapomeňte na zásady ochrany před úderem blesku),
  • nebude vám bránit nějaká překážka dobrému příjmu, zkontrolujte si, zda nebude parabole bránit ve výhledu na vámi zvolenou družici žádná překážka jako stromy, vysoké budovy. V žádném případě se nesnažte parabolu umístit na půdu pod střechu, pod střechou možná chytnete průvan, ale žádné satelitní vysílání (což snad dnes ví již každý),
  • zvládnete instalaci satelitu vlastními silami, dobře si rozmyslete, zda celou instalaci zvládnete sami. Pro úplné laiky doporučujeme využít naší nabídky na profesionální montáž odborníkem. Ušetříte si hodně času, nervů a možná i peněz. Dodáme vám kvalitní kompletní zařízení včetně instalace za ceny mnohdy výhodnější, než při nákupu zařízení při akcích v supermarketech.

Pokud jste si vše ujasnili a rozhodli jste se pro samoinstalaci satelitního zařízení nezbývá, než si připravit kompas (buzolu), držák (stožár), hmoždiny a vruty, koaxiální kabel, F konektory, satelitní parabolu, LNB, satelitní přijímač a samozřejmě dobrou náladu. Pokud nemáte možnost umístit satelitní přístroj a nějakou přenosnou TV přímo k anténě, připravte si ještě komunikační cestu mezi vámi u paraboly a TV obrazovkou.

Podrobný obrázkový návod na instalaci paraboly a monobloku ke stažení kliknutím na tento text.