Aktualizace digitálních přijímačů (upgrade firmwaru)

Před vlastní aktualizací přijímače zjistěte, zda využijete zlepšení, která nový software nabízí. V praxi se několikrát stalo, že nový software sice nabídl např. novou možnost - nastavit finské menu, ale zhoršilo se zobrazení českých znaků v EPG i menu přijímače.

Nesnažte se do přijímačů nahrát software z jiných typů přijímačů, ani jiných verzí loaderů. Mohlo by dojít k poškození či zablokování přijímače.

Verzi softwaru Vašeho přijímače zjistíte v menu přijímače. Po upgrade přijímače doporučujeme obnovit tovární nastavení Vašeho přijímače. Bohužel tím smažete všechny naladěné programy, přesto je tento krok často doporučován.

Na upgrade firmwaru přijímačů se používá několik metod

  1. Pokud přijímač obsahuje konektor USB - pomocí flashdisku s nahraným příslušným firmwarem.
  2. Pokud přijímač obsahuje konektor LAN - online stažení firmwaru z internetu.
  3. Pokud přijímač obsahuje konektor RS232 - pomocí softwaru přes sériový kabel z PC.
    • Na upgrade přijímače přes sériovou linku se používá speciální software (Upgrade Tool), který je rozdílný pro každý přijímač. Soubor pro aktualizaci stažený z internetu zpravidla obsahuje podrobný návod krok za krokem pro aktualizaci.
  4. Pokud přijímač umožňuje funkci OTA - stažení softwaru ze satelitu (parametry zde).
    • OTA je nový software do digitálních přijímačů a modulů můžete stáhnout přímo ze satelitu (tzv. OTA services - Over the Air). V menu přijímače zvolíte funkci OTA. Pro využití této funkce musíte přijímat signál ze správné družice.

Využijte naší službu Aktualizace, přehrání, obnova poškozeného firmwaru.